Kaldırımlarda ki sarı çizginin anlamı

Kaldırımlarda ki sarı çizginin anlamı

Son zamanlarda kaldırımların yenilendiğini bu kaldırımlara birtakım sarı bantlar konulduğunu fark etmişsinizdir. Kaldırım çalışmalarının hiç bitmediği ülkemizde belki de ilk defa bu kadar faydalı ve duyarlı bir çalışma yapılmıştır. Peki son zamanlarda dikkatimizi çeken ve birçok kaldırımda karşımıza çıkan bu sarı çizgi uygulaması nedir, bu çizgiler hangi amaçla yapılmıştır?


Yollardaki sarı çizgiler ya da bantlar aslında çok daha önceden uygulamaya konulması gereken bir çalışmadır. Bu çizgiler görme ve ortopedik engelli vatandaşların yürürken yollarını bulabilmeleri ve bazı noktalarda dikkatli olmaları için uygulamaya konulmuştur. Bu uygulama sosyal duyarlılık adına yapılmış çok güzel bir çalışmadır. Toplumuzda engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına bu tip çalışmalar yapılmaya devam edilmelidir.
Engelli vatandaşların hayatında daha büyük bir engel oluşturmamak için bizler de arabamızı kaldırımlara park etmemek başta olmak üzere gösterdiğimiz davranışlarla onlara yardımcı olmaya çalışmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.