Gazete kağıdından sepet nasıl yapılır

Gazete kağıdından sepet nasıl yapılır

Sizde kullanmadığınız  gazete kağıtları değerlendirip, onlardan harika sepet, vazo vb. ürünler yapabilirsiniz.

Şimdi sizlere vazoyu nasıl yapabileceğiniz anlatacağız, örme mantığı aynı olduğu için ister sepet, isterseniz dekor malzemeleri de kendi özgün tasarımlarınıza dönüştürebilirsiniz.

gazete1

Gazete sayfalarını kesmeden çapraz bir şekilde yukarıda ki gibi kendi etrafında sarın. İnce ve uzun bir pipet elde etmeye çalışın.

gazete2

Vazonun tabanını oluşturmak için 3-4 kağıdı artı şeklinde koyun. Bir başka kağıdı artının ortasına şekildeki gibi kağıtların bir altından bir üstünden geçirerek sarın. (sepet örgü)

gazete3

Biten kağıdın ucunu ekleyeceğiniz yeni kağıdın ucunun içine sokarak sarma işlemine devam edin.  Taban kısmı istediğiniz genişliğe gelince kağıtarı yukarı doğru bükün ve sarmaya bu şekilde devam edin.

gazete4

Yukarı doğru uzayan kağıtları birbirine yaklaştırıp vazonuza boğum ekleyebilir yada yaklaştırmadan devam ederek düz bir vazoya sahip olabilirsiniz. Vazonuz istediğini uzunluğu gelince dışarda kalan (yukarıya bakan) uçları vazonun iç kısmına doğru bükün ve sarılı kağıtların arasından geçirin. Bu kısıma kadar sadece gazete kağıdı kullanarak yaptınız vazonuzu dilerseniz yapışkan yardımıyla sapitleyebilir, üstüne renklenmesi için boya sürebilirsiniz. Formunu bozmadan koruması için bütün bunları yaparken fazla ıslanmamasına dikkat edin.

gazete5

 

Yaptığınız çalışmalar bitince metalik rernklerde boyayarak çok daha şık olmasını sağlayabilirsiniz.

Se

Sonraki yazılarımızda sepet, kutu, abajur gibi malzemeleri de  nasıl yapılacağını anlatacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.