Duvar Boyama ve Süsleme Fikirleri

Duvar Boyama ve Süsleme Fikirleri

Duvar dekorasyonu konusu hepimiz için önemli olsa da karar vermesi ve uygulaması en zor olan noktalardan. Duvarın rengine karar vermekten iyi bir boya ustası bulmaya kadar her aşaması sancılı olan bu süreçte kendin yap fikirlere ihtiyaç duyacağınızı tahmin ediyoruz.

Duvar boyama dediğime aldanıp tüm evin duvarlarını boyayacağınızı zannetmeyin. Buradaki amacımız yaşam alanlarımıza hareket katmak. Tabii bunu yapımı olabildiğince basit ama sonucu muhteşem projelerle gerçekleştirebiliriz. Duvar süsleme konusuna girince boyaları bir kenara atıp kalemlerden ve bantlardan bile yardım alabilirsiniz. İşte dekorasyonda fark yaratacak basit öneriler:
kendin-yap-duvar-boyama-00
Duvar boyası yaparken farklı denemelere açık olun. Mesela şu an dekorasyonda çok moda olan suluboya trendini deneyebilirsiniz. Bu teknikte soyut bir görünüm yaratmanız gerekeceğinden sonuç sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. En kötüsü son aşamada bu işin profesyonelinden yardım alırsınız. Duvarları boyarken fırça izleri bırakmamak için debeleneceğinize tam tersini deneyin. Fırça darbelerinizin belli olduğu yenilikçi bir çalışmaya ne dersiniz? Sonuç düşündüğünüzden daha güzel olabilir.
kendin-yap-duvar-boyama-03
Duvarı tamamen boyamak yerine çizgiler, desenler ve şekiller yapmak çok daha kolay olacaktır. Kendi hazırladığınız kalıplarla taşırmadan boyama yapabilirsiniz. Çizgiler oluşturmak için öncelikle duvarı işaretleyerek bantlayın. Boyama işiniz bittiğindeyse bantları sökerek şaheserinizle övünebilirsiniz. Bantlama tekniğiyle duvarda üçgenler yaratmak son dönemde çok moda.
kendin-yap-duvar-boyama-02

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.