Cam Şişe Nasıl Boyanır?

Cam Şişe Nasıl Boyanır?

Masaların ortasında çiçeklik olarak kullandığımız beyaz şişeleri nasıl yaptığımızı anlatacağız.Masa ortalarını hazırlarken uzun bir şişeyi yine uzun çiçeklerle dolduracağımız bir çiçeklik olarak kullanmaya karar verdik. Şişeleri boyamaya geçmeden önce formunu beğendiğiniz bir şişeyi gözünüze kestirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey etiketi soyulabilen bir cam şişe tercih etmeniz.
cam-sise-boyama-01cam-sise-boyama-02
Şişeler kuruduktan sonra kendinize çalışabileceğiniz bir alan yaratın. Yağlı boyayı temizlemekle uğraşmak istemezsiniz. Boyayı alabileceğim bir ölçü kabı buldum ve bu kabı yağlı boya ile doldurdum.

cam-sise-boyama-03cam-sise-boyama-04

Şişeyi içinden boyayacağımız için dışına boya taşırmamaya özen göstermelisiniz. Boyayı yavaşça şişenin içine döktükten sonra işimiz çok eğlenceli. Şişe dibinde biriken boyayı sağa sola kaydırarak şişenizi boyamaya başlamalısınız. Taşan boyaları kurumadan tinerli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

cam-sise-boyama-05 cam-sise-boyama-08

Bu işi yaparken elinizi çabuk tutarsanız boya kalınlaşmadan hızlıca işinizi bitirmiş olursunuz. Boyayı şişenin her yeri boyanana kadar gezdirdikten sonra şişeyi ters bir şekilde kapatarak fazla boyanın süzülmesini bekleyin. Şişelerinizi belli aralıklarla kaldırarak fazla boyanın akmasını sağlamalısınız. Aksi halde kurutmak için serdiğiniz kağıt şişenin ağzına yapışıp kalır. Yağlı boyanın kuruması için en az 24 saat beklemelisiniz.

cam-sise-boyama-09 cam-sise-boyama-10

Cam şieşeleri içerisinden boyamak hem çok zevkli hem de çok kullanışlı. İstediğiniz renkte cam objeler aramak yerine beğendiğiniz renklerle boyayın gitsin. Düğünden küçük bir kareyle beyaz şişeleri nasıl kullandığımızı görebilirsiniz.

cam-sise-boyama-11

 

Bu şişelerden daha farklı neler yapabileceğinizi gelecek yazılarımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.